Β2: Δημοσιογραφικές ταυτότητες

Οι "μικροί δημοσιογράφοι" μαθητές και μαθήτριες του Β2 Τμήματος στο πλαίσιο του έργου eTwinning "Εφημερίδες" δημιούργησαν στο Εργαστήριο Πληροφορικής και στον Κειμενογράφο τις δικές τους δημοσιογραφικές ταυτότητες.

Για τον σκοπό αυτό αρχικά χρησιμοποίησαν τη συνημμένη φόρμα και στον Κειμενογράφο πληκτρολόγησαν τα στοιχεία τους. Στη συνέχεια, η κυρία της Πληροφορικής "τράβηξε" φωτογραφίες από την κάμερα του υπολογιστή των μαθητών και των μαθητριών και τις εισήγαγε στο αρχεία. Επίσης, όπου χρειαζόταν "έκοψε" και μορφοποίησε τις ταυτότητες. Στο τέλος, τις εκτύπωσε, τις πλαστικοποίησε, τις έκοψε και τις μοίρασε στα παιδιά.

100 8034  100 8009mosaic 100 8038  100 8039