Νέα ημερομηνία διεξαγωγής του Περιφερειακού Διαγωνισμού Εκπαιδευτικής Ρομποτικής της Πελοποννήσου Κύριο

Ο Περιφερειακός Διαγωνισμός Εκπαιδευτικής Ρομποτικής της Πελοποννήσου θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 3 Μαΐου 2020 στην Καλαμάτα και συγκεκριμένα στα Εκπαιδευτήρια Μπουγά (οδός Πρωτοελλαδικού Μεγάρου, Ακοβίτικα Καλαμάτας).

Οι κατηγορίες που θα διαγωνισθούν τα σχολεία είναι οι αντίστοιχες του Πανελλήνιου διαγωνισμού:

ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

• Μη διαγωνιστική κατηγορία «Μια βόλτα στην πόλη μου».

ΔΗΜΟΤΙΚΟ

• Ανοικτή κατηγορία «Από τον Αρχιμήδη στον DaVinci», για μαθητές Γ’ – ΣΤ’ Δημοτικού.
  • Κατηγορία «Ποδόσφαιρο 2×2», για μαθητές Γ’ – ΣΤ’ Δημοτικού.

ΓΥΜΝΑΣΙΟ

• Κατηγορία Regular I «Πρωτέας».
  • Κατηγορία Regular II «Τα ποτάμια ενώνουν την Ευρώπη».

WROHellasPoster

Περισσότερες Πληροφορίες εδώ: https://wrohellas.gr/πανελλήνιος-διαγωνισμός-εκπαιδευτι-2020/περιφερειακοί-διαγωνισμοί-2020/#1546867056143-4759d474-715c