Γυμναστικές επιδείξεις

Ολοκληρώνοντας μια ενδιαφέρουσα και γεμάτη δράσεις σχολική χρονιά στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Ζευγολατιού, διοργανώσαμε την Πέμπτη 13 Ιουνίου 2019 το πρωί, γυμναστικές επιδείξεις.

Οι μαθήτριες και οι μαθητές παρουσίασαν χορευτικά και έπαιξαν ομαδικά παιχνίδια όπως ποδόσφαιρο και μπάσκετ. Επίσης, πραγματοποιήθηκαν ρομποτικοί αγώνες επίδειξης ποδοσφαίρου 2Χ2 μεταξύ των μαθητών της ΣΤ Τάξης

Μπράβο στις μαθήτριες και στους μαθητές μας για τις χορογραφίες τους καθώς και για τις καταπληκτικές ρομποτικές κατασκευές που δημιούργησαν και προγραμμάτισαν στο Scratch, τη συνεργασία, το αθλητικό πνεύμα και την ευγενή άμιλλα που επέδειξαν στη διάρκεια των γυμναστικών επιδείξεων!