Τελικός Πανελλήνιος Διαγωνισμός #STEM & Εκπαιδευτικής Ρομποτικής 2023

Ένα συγκλονιστικό πλήθος μαθητών/μαθητριών, εκπαιδευτικών και γονέων πλημμύρισε το Κολλέγιο Αθηνών για τον μεγαλύτερο διαγωνισμό STEM & Εκπαιδευτικής Ρομποτικής στην Ελλάδα, που διοργανώνεται από τον #WROHellas!

Τα έργα των παιδιών και το μεγάλο έργο που επιτελεί όλα αυτά τα χρόνια ο WRO Hellas θαύμασαν και εξήραν ο Περιφερειάρχης Αττικής κ. Γιώργος Πατούλης, ο Διευθυντής President του Κολλεγίου Αθηνών, Μέλος της Ακαδημίας Αθηνών κ. Κώστας Συνολάκης και τα στελέχη της #Cosmote του Στρατηγικού Συνεργάτης του Οργανισμού WRO Hellas.

Δείτε στο #timelapse video τις μοναδικές στιγμές που βιώσαμε την Κυριακή 26 Μαρτίου 2023, καμαρώνοντας τις απίστευτες δεξιότητες που διαθέτουν τα Ελληνόπουλα και που καλλιεργούν μέσα από τη μεθοδολογία STEM!

Πηγή: Κανάλι της WRO Hellas στο Youtube (https://www.youtube.com/@WROHellas)