Πανελλήνιος Διαγωνισμός STEM & Εκπαιδευτικής Ρομποτικής WRO Hellas 2023 Κύριο

Ολοκληρώθηκε ο «Πανελλήνιος Διαγωνισμός STEM & Εκπαιδευτικής Ρομποτικής WRO Hellas 2023», μια γιορτή της Ρομποτικής, της Τεχνολογίας και της Επιστήμης.

Τα παιδιά του Δ1 Τμήματος του Σχολείου μας, η Αγγέλα, η Ζωή και ο Χάρης, έπαιξαν ρομποτικό ποδόσφαιρο, συμμάχησαν με άλλες ομάδες, αντιμετώπισαν τις δυσκολίες και τις αντιξοότητες με ψυχραιμία, πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας, διασκέδασαν και έδωσαν καταπληκτικούς αγώνες. Πολλά μπράβο!

CollageZevgolatio3

Ευχαριστούμε θερμά τους γονείς και τους κηδεμόνες των μαθητών και των μαθητριών, τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων, τον Σύλλογο του Σχολείου και όλους/όλες εσάς για την υποστήριξη.

Ζήσαμε μικροί και μεγάλοι αξέχαστες στιγμές… το ταξίδι μας όμως στον μαγικό κόσμο του STEAM και της Εκπαιδευτικής Ρομποτικής δεν σταματά εδώ, αλλά συνεχίζεται με νέες καινοτόμες, παιγνιώδεις και συναρπαστικές δράσεις… Μείνετε συντονισμένοι…

Η εκπαιδευτικός Πληροφορικής του Σχολείου

Πηνελόπη Μαρκέλλου