ERASMUS+ GIG: Πενθήμερη Επιμόρφωση Εκπαιδευτικών - Ημέρα 2η

Τρίτη 7/3/2023, 2η ημέρα της Επιμόρφωσης ERASMUS+ «Μαθητοκεντρική & Παιχνιδοποιημένη Μάθηση – Αξιοποίηση του Διλήμματος – Dibl», συνεχίσαμε δημιουργικά, με κέφι και φαντασία ανακαλύπτοντας τις σούπερ δυνάμεις μας, αξιολογήσαμε τι μάθαμε την πρώτη ημέρα για το Gamification και όχι μόνο μέσω Space Race Κουίζ στο Socrative και μιλήσαμε για διλήμματα, ξεκινώντας από την καθημερινή ζωή και καταλήγοντας στην εκπαίδευση.

Μαθητοκεντρικές δραστηριότητες όπως See-Think-Wonder, World Café, 4 Corners, Think-Pair-Share, Fishbowl, Save the Last Word κράτησαν αμείωτο το ενδιαφέρον μας και κλείσαμε τη μέρα μας με τον δεύτερο γρίφο του Escape Game, αυθόρμητες σκέψεις στο Mentimeter και το Exit Ticket!

GIGDay2PhotoCollage