Διαδικτυακή εκδήλωση της "Ημέρας Ασφαλούς Διαδικτύου 2024" για μαθητές/μαθήτριες Β', Γ' και Δ' Δημοτικού στις 07/02/2024

Στο πλαίσιο του εορτασμού της "Ημέρας Ασφαλούς Διαδικτύου 2024" συμμετείχαμε σήμερα Τετάρτη 7 Φεβρουαρίου 2024 στη διαδικτυακή εκδήλωση που αφορούσε σε μαθητές και μαθήτριες της Β', Γ' και Δ' Τάξης του Δημοτικού Σχολείου και διοργάνωσε η Δράση SaferInternet4Kids.

Την εκδήλωση παρακολούθησαν οι μαθητές και οι μαθήτριες του Β1 Τμήματος του Σχολείου, οι οποίοι ενημερώθηκαν για τη σημασία της ασφαλούς πλοήγησης στο διαδίκτυο αλλά και τον διαδικτυακό εκφοβισμό ή cyberbullying και τι πρέπει να κάνουν σε περίπτωση που αντιμετωπίσουν κάποιο τέτοιο περιστατικό είτε οι ίδιοι/ίδιες ή φίλοι/φίλες τους.

SIDBCDCollage01