Ενημέρωση για την Τετάρτη 26/1/2022 Κύριο

Με απόφαση Δημάρχου κλειστά θα παραμείνουν και αύριο Τετάρτη 26 Ιανουαρίου 2022 όλα τα σχολεία του Δήμου Βέλου Βόχας, καθώς δεν θα μπορούν να διεξαχθούν τα μαθήματα λόγω του ότι πρέπει να παραμένουν ανοιχτά παράθυρα στις αίθουσες, όπως επιβάλλουν τα μέτρα που εφαρμόζονται για την αποφυγή εξάπλωσης του covid.

Ακολουθεί έγγραφο του Υπουργείου Παιδείας & Θρησκευμάτων όπου αναφέρεται ότι λόγω της κήρυξης κατάστασης ειδικής κινητοποίησης πολιτικής προστασίας, ΔΕΝ θα πραγματοποιηθεί αύριο, Τετάρτη 26.1.2022, τηλεκπαίδευση στις περιοχές στις οποίες τα σχολεία παραμένουν κλειστά εξ αιτίας της κακοκαιρίας (καθώς δεν θα υπάρχει διοικητικό προσωπικό για την τεχνική υποστήριξη της τηλεκπαίδευσης).

Για τη διενέργεια των self-tests θα δοθούν νέες οδηγίες

enimerosi25012022