Εκπαιδευτική Τηλεόραση: Το πρόγραμμα για τη Δευτέρα 15, Τρίτη 16 και Τετάρτη 17/2

Καθημερινά στις 10 π.μ. από τη συχνότητα της ΕΡΤ2, οι μαθητές/τριες του Δημοτικού έχουν τη δυνατότητα παρακολούθησης μαθημάτων τηλεκπαίδευσης, προσβάσιμα και στους/στις μαθητές/τριες με προβλήματα ακοής.

ΔΕΥΤΕΡΑ 15/2

10:00 Μαθηματικά Α’-Γ’: Γεωμετρικά σχήματα και γεωμετρικά στερεά (Εκπαιδευτικός: Δήμητρα Καρατζογιάννη)
10:20 Γλώσσα Γ’: Παρόν – Παρελθόν (Εκπαιδευτικός: Δήμητρα Τσάλλα)
10:46 Διαθεματικό Γ’-Δ’: Η ελιά (Εκπαιδευτικός: Σοφία Παναγιωτοπούλου)