Αγιασμός Κύριο

Πραγματοποιήθηκε σήμερα στον αύλειο χώρο του σχολείου μας ο καθιερωμένος αγιασμός για τη σχολική χρονιά 2020-21. Εκπαιδευτικοί και μαθητές προσαρμοσμένοι στη νέα σχολική πραγματικότητα, φορούσαν τις μάσκες τους και κρατούσαν τις απαραίτητες αποστάσεις. Ο διευθυντής του σχολείου καλωσόρισε όλους τους μαθητές και διάβασε το μήνυμα της Υπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων, Νίκης Κεραμέως. Στη συνέχεια, οι μαθητές με την καθοδήγηση των δασκάλων τους οδηγήθηκαν στις τάξεις τους για να ενημερωθούν για τα μέτρα προστασίας που πρέπει να ακολουθούν, το πρόγραμμα του σχολείου και να παραλάβουν τα βιβλία τους.

Καλή σχολική χρονιά, με υγεία και πρόοδο!