Η συγγραφέας Φραντζέσκα Αλεξοπούλου-Πετράκη επισκέφθηκε τη Β Τάξη

7

Η συγγραφέας Φραντζέσκα Αλεξοπούλου-Πετράκη ήρθε στην τάξη μας και μιλήσαμε για το βιβλίο της «Θέλω να γίνω ήρωας». Της κάναμε πολλές ερωτήσεις κι αυτή μας έδωσε όλες τις πληροφορίες που θέλαμε. Έπαιξε μαζί μας με την κούκλα της, τον Παναγιώτη.

Της δείξαμε και το δικό μας βιβλίο, που φτιάξαμε, βάζοντας μέσα τις δικές μας ηρωικές πράξεις. Όλοι μπορούμε να γίνουμε ήρωες κάνοντας απλές, καθημερινές πράξεις με αγάπη. Φεύγοντας τραγουδήσαμε όλοι μαζί το τραγούδι «είμαι ξεχωριστός» που της άρεσε πολύ.

Σ' ευχαριστούμε για αυτή την επίσκεψη αγαπητή Φραντζέσκα!

Η διπλανή εικόνα δείχνει το βιβλίο που έφτιαξαν οι μαθητές του Β2 με τίτλο "Είμαστε όλοι ήρωες".

Πατήστε στο κουμπάκι "Διαβάστε περισσότερα..." για να δείτε φωτογραφίες από την επίσκεψη της συγγραφέως.