Η κυρία Αγγελική Βαρελλά επισκέφτηκε το σχολείο μας

10Την Παρασκευή 27/3/2015 στα πλαίσια του εορτασμού της παγκόσμιας ημέρας παιδικού βιβλίου, είχαμε την τιμή και τη χαρά  να επισκεφτεί το σχολείο μας η συγγραφέας κυρία Αγγελική Βαρελλά, η οποία έχει λάβει πολλές διακρίσεις γράφοντας λογοτεχνία αποκλειστικά για παιδιά.

Από αυτή την ενδιαφέρουσα συνάντηση γνωρίσαμε από κοντά τη συγγραφέα και εντυπωσιαστήκαμε από την απλότητα, την ευγένεια και την αγάπη της για το βιβλίο και ιδιαίτερα για την αγάπη της για τα παιδιά.

Θα θέλαμε να την ευχαριστήσουμε για την παρουσία της στο σχολείο μας και να της ευχηθούμε να έχει υγεία και να συνεχίσει να μας ταξιδεύει με τα υπέροχα βιβλία της.

Πατήστε το μπλε κουμπάκι "Διαβάστε περισσότερα..." για να δείτε φωτογραφίες από την εκδήλωση.

Οι μαθητές της ΣΤ' Τάξης