Συγκέντρωση ειδών πρώτης ανάγκης για τη στήριξη του Οργανισμού "Το χαμόγελο του παιδιού"

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του 1ου Δημοτικού Σχολείου Ζευγολατιού συγκέντρωσαν είδη πρώτης ανάγκης για τη στήριξη του Οργανισμού «ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ» ενόψει Πάσχα. Η ανταπόκριση των παιδιών και των οικογενειών τους ήταν συγκινητική και η ποσότητα των ειδών που συγκεντρώθηκαν ήταν σημαντική.

Στο πλαίσιο του Εργαστηρίου Δεξιοτήτων για τον "Εθελοντισμό", οι μαθητές και οι μαθήτριες του Β1 Τμήματος, τακτοποίησαν ανά είδος τα τρόφιμα και είδη ατομικής υγιεινής που συγκεντρώθηκαν από όλους τα παιδιά του σχολείου μας. Προηγήθηκε συζήτηση για τον εθελοντισμό και την έννοια της προσφοράς όπως επίσης κι ενημέρωσή τους για διάφορες εθελοντικές οργανώσεις.

b2xamogelopaidioutrofima02

Σχετικά Βίντεο